Олександр Харченко, директор Центру досліджень енергетики, Медіацентр Україна-Укрінформ
Олександр Харченко, директор Центру досліджень енергетики, Медіацентр Україна-Укрінформ
18 Листопада, 2022, 18:37

Зараз потрібно 10-12 днів, щоб відновити стійкість електромережі до рівня, коли ми переживемо наступну атаку — директор Центру досліджень енергетики

Після ракетного удару, який росіяни нанесли 14 листопада, потрібно щонайменше 10-12 днів для відновлення стійкості електромережі України та підготовку до можливих наступних атак ворога. Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ заявив Олександр Харченко, директор Центру досліджень енергетики. 

“Стан вкрай складний. Після удару в понеділок система дійсно сильно пошкоджена і ми ще не встигли її відновити до рівня, коли ми переживемо наступну атаку. Я маю на увазі ситуацію, коли може розпочатися неконтрольоване виключення щонайменше певних регіонів із мережі – так званий блекаут, після якого відновлювати живлення та електропостачання доведеться досить довго”, – пояснив Харченко.

Попри те, що удар був дуже потужний, енергетики не складали руки – роботи з відновлення тривають, зазначив директор Центру. 

“Це морально складно, коли ви працюєте, відновлюєте, і туди знов і знов наносять удар. Тим не менш, триває відновлення. Всі споживачі, які були відключені, вже мають доступ до електрики. Поки що дуже лімітовано, але ситуація покращується в прямому сенсі кожної години. Добре, якщо б ми мали хоча б 10-12 днів, щоби відновити стійкість мережі, щоби ми могли більш впевнено дивитися на наступні атаки”, – зазначив Олександр Харченко.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini