Федір Веніславський, народний депутат, член Комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, Медіацентр Україна-Укрінформ
Федір Веніславський, народний депутат, член Комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, Медіацентр Україна-Укрінформ
28 Березня, 2023, 15:54

Зараз іде дискусія щодо формату трибуналу над путіним – Федір Веніславський

Щодо міжнародного трибуналу над путіним на сьогодні немає сумнівів не лише у представників влади, а й у міжнародних партнерів. Зараз іде дискусія щодо формату створення цього суду.

Про це заявив народний депутат, член комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, представник Президента у ВРУ Федір Веніславський під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«Це має бути окремий суд ad hoc, створений спеціально для розслідування конкретного міжнародно-правового злочину, яким є злочин непровокованої агресії, яку російська федерація розв’язала у 2014 році й розширила у 2022 році», – зазначив народний депутат.

Він зауважив, що сьогодні розглядається дві моделі діяльності цього суду. Зокрема «ідеальна з точки зору сприйняття широкою міжнародно-правовою спільнотою – створення цього суду під егідою ООН». 

«Тут є юридична проблема, коли рф має статус постійного члена Радбезу ООН. При чому вона самостійно собі це право присвоїла. Але на сьогодні єдиної позиції усіх членів ООН щодо визнання нелегітимності перебування росії в складі Радбезу ООН все ще немає. Тому ми повинні бути свідомі того, що росія заблокує, скориставшись правом вето, будь-яку резолюцію Радбезу ООН і сподіватися на схвалення створення міжнародного кримінального суду, поки в ООН перебуває росія, не варто», – переконаний Федір Веніславський.

Водночас політик зазначив, що є й інший шлях – це рішення Генасамблеї ООН. Воно, за словами депутата, не має права вето з боку рф. 

«Ті резолюції Генасамблеї, які ухвалювалися з приводу війни в Україні, яку веде рф, засвідчили, що в нас є 140-145 країн-союзників, які потенційно можуть проголосувати за створення такого суду. Ми будемо робити все, щоб Генасамблея ООН проголосувала за створення такого суду і будемо його створювати. Якщо ми бачитимемо якісь протидії чи проблеми, будемо з тими партнерами, які вже висловили свою готовність до участі у такому міжнародному суді, а їх вже кілька десятків, створювати окремий міжнародний договір, створювати окремий міжнародний трибунал. І вже на майданчиках цього нового  міжнародного кримінального суду сподіваємося, що росія буде в якості обвинуваченої загалом». 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini