Вадим Денисенко, виконавчий директор Українського інституту майбутнього, Медіацентр Україна-Укрінформ
Вадим Денисенко, виконавчий директор Українського інституту майбутнього, Медіацентр Україна-Укрінформ
22 Листопада, 2022, 15:57

зараз головна ціль рф – початок переговорів, щоб отримати передишку і спробувати розколоти колективний Захід – Вадим Денисенко

Станом на зараз головна ціль росіян – це початок переговорного процесу. Але вони не прагнуть закінчити війну, а хочуть отримати передишку та спробувати вплинути на підтримку України західними країнами. Про це на брифінгу в Медіацентрі «Україна» заявив директор Українського інституту майбутнього Вадим Денисенко. 

“Велика ціль росіян – знищення України – нікуди не поділася, але, виходячи з реалій, станом на зараз їхня головна ціль – початок переговорного процесу. Не для того, щоб закінчити війну, а для того, щоб призупинити її, щоб отримати передишку і, що не менш важливо, спробувати розколоти колективний Захід на дрібних речах. Тобто, тактика дрібних перемог – це те, чим вони вміють займатися, і для цього їм потрібні ці переговори”, – розповів експерт.

Денисенко вважає, що росія робитиме Україні певні економічні пропозиції по типу зернової угоди, у обмін на певні умови. Це одна зі стратегій. Друга – це мобілізовані. 

“Вони вважають, що кинувши 300 тисяч мобілізованих на фронт взимку, коли підмерзне та можна буде рухатися техніці, отримують можливість ламати ситуацію на певних частинах фронту. Дуже сумніваюся, що в них зараз є сили, незважаючи на мобілізованих, для того, щоб по всій лінії фронту мати можливості знову вести бойові дії, як це було 24 лютого”, – пояснив Денисенко.

Експерт зазначив, що попри спроби рф “розкачати” підтримку західних країни, колективний Захід залишається єдиним щодо України. 

“Росіяни дуже сильно качали дві історії – це вибори в Італії та вибори в США. Ми розуміємо, що незважаючи на те, що в Італії змінилася влада, а Конгрес отримав республіканську більшість, поки що ніяких змін у ставленні до України і у двопартійний підтримці США немає”, – додав Денисенко.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini