фото Міністерства інфраструктури України
8 Серпня, 2022, 13:36

Запрацював порт «Південний»: вранці з нього вийшов корабель з українським збіжжям — Одеська ОВА

З порту  «Південний» вперше за час повномасштабного російського вторгнення вийшло судно з українським зерном. «Південний» став третім українським портом, через який кораблі почали вивозити збіжжя з України. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна розповів речник Одеської обласної військової адміністрації Сергій Братчук. 

«Як показали останні кілька днів, маршрут працює. Всі зобов’язання Україна виконала. І є вже зворотній зв’язок. Відбуваються певні перемовини, є більше десятка заявок, щоб інші судна зайшли в наші порти, взяли українське збіжжя, і воно пішло на експорт», — заявив Сергій Братчук.

Балкер SACURA, який вранці вийшов з порту «Південний», прямує до Італії. Про це повідомили у Міністерстві інфраструктури України. Судно об’єдналося в караван із балкером ARIZONA, яке відправилось  з порту «Чорноморськ» до  Туреччини. На борту обох суден 60 тис. тонн агропродукції. 

22 липня в Стамбулі за пропозиції Організації Об’єднаних Націй Україна, Туреччина та Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш підписали Ініціативу про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів «Одеса», «Чорноморськ» та «Південний».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini