Григорій Плачков, очільник Державної інспекції ядерного регулювання, 2017-2021 рр. , Медіацентр Україна — Укрінформ
9 Червня, 2023, 18:00

Запасів води у ставку-охолоджувачі повинно вистачити на 1,5-2 місяці – Григорій Плачков

Води для охолодження активних зон реактора та басейної витримки, навіть з тим рівнем Каховського водосховища та запасами води, які є на атомній електростанції на сьогодні, достатньо.

На цьому під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосив Григорій Плачков, очільник Державної інспекції ядерного регулювання, 2017-2021 рр.

«Є різні цифри. Від себе скажу, що на півтора-два місяці, без аварійних дій, ставка-охолоджувача повинно вистачити», – зазначив він і пояснив, що й на самій атомній електростанції є свердловини і альтернативні можливості для того, щоб і надалі підживлювати ставок-охолоджувач на безпечному рівні, і для можливості його аварійного наповнення.

Він переконаний, що росіяни не підуть за сценарієм Чорнобиля або Фукусіми поблизу своїх кордонів. Однак, на його думку, одним з найгірших сценаріїв, який можуть реалізувати окупанти на ЗАЕС, і факторів для якого наразі дуже багато, – це заплав активних зон реактора. 

«Це, коли робляться такі технічні умови, що в активних зонах починається розплав палива, і потім активні зони можуть бути непридатні до ремонту, ми потім не зможемо  повернути ЗАЕС до комерційної експлуатації», – пояснив він. 

Крім того, Григорій Плачков наголосив, що без вирішення питання Каховського водосховища і дамби Каховського водосховища неможливо буде повернути ЗАЕС до експлуатації. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini