Сергій Куюн, директор консалтингової групи «А95», Медіацентр Україна – Укрінформ
Сергій Куюн, директор консалтингової групи «А95», Медіацентр Україна – Укрінформ
20 Березня, 2023, 17:47

Запаси та ціни – основні виклики на паливному ринку – директор консалтингової групи «А95»

«Маємо тримати ринок палива постійно «залитим». Ми маємо ще додатково його диверсифікувати наскільки це можливо і створювати ще запаси», – на цьому наголосив  Сергій Куюн, директор консалтингової групи «А95» під час панельної дискусії в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«Зараз вже є закон про створення запасів нафти та нафтопродуктів, там ще буде обговорення, але ініціатива дуже необхідна. Я вже не кажу про стратегічну роль того, що цей резерв має бути. І, до речі, резерв, який був не державний, а приватний, він нас врятував від найгіршого сценарій з пальним. Тобто ми фактично березень та квітень протягнули на цих запасах попри бомбардування нафтобаз, НПЗ тощо. Але зараз хочуть зробити, щоб було зобов’язанням трейдерів мати цей запас», – додав він.

Крім того, Сергій Куюн наголосив, що сьогодні потрібно думати над поновленням внутрішнього виробництва. Адже це, за його словами, зменшить попит на імпорт зі всіма іншими складовими, таким як робочі місця.

Ми зараз бачимо руйнування російських наративів про те, що ціни збільшаться, буде дефіцит, все зупиниться, всі замерзнуть тощо. Натомість сьогодні ми маємо «залиту» пальним Європу, «залиту» пальним Україну і зниження ціни. По факту – ціни падають, пального – багато».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini