Юрій Соболевський, перший заступник голови Херсонської обласної ради, Медіацентр Україна – Укрінформ
31 Травня, 2023, 15:00

Залякування та дозвіл на участь по паспортах України, – Юрій Соболевський про праймеріз окупантів на Херсонщині

Аби люди брали участь у так званих праймеріз на тимчасово окупованій території Херсонщини, окупанти використовували залякування. Крім того, дозволили це робити навіть за паспортами громадянина України, що є свідченням, що росіянам не вдалося реалізувати плани щодо примусової паспортизації українців на тимчасово окупованій території.

Таку інформацію під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ озвучив Юрій Соболевський, перший заступник голови Херсонської обласної ради.

«Вони дозволяли брати участь у праймеріз по паспортах громадянина України. Тобто, попри всі ті зусилля по примусовій паспортизації, кількість людей, яка отримала паспорти російської федерації, незначна. Тому вони вимушені були дозволити людям, які виявили бажання брати участь в цих праймеріз, навіть по паспортах України це робити», – наголосив він.

Юрій Соболевський зауважив, що кількість людей, які взяли в участь у так званих праймеріз, мінімальна.

«Те, що вони робили для пропагандистської картинки, переважно це колаборанти, це члени їхніх родин, які нібито приходили на ці праймеріз і там за щось голосувала та обрали кандидатів від «єдиної росії», – пояснив він.

Юрій Соболевський підкреслив, що більшість населення намагалося триматися від цього якомога далі. Але були факти, коли людей залякували та примушували брати участь.

«Це робили в першу чергу місцеві колаборанти, гауляйтери, яким скоріш за все був поставлений певний план, скільки людей повинно прийти. І вони намагалися його виконати, погрожуючи людям, що прийдуть військові, приїде фсб, що будуть арештовані за проукраїнську позицію. А враховуючи те, що в нас там населення в дуже складному психологічному стані, тому що вони постійно під тиском, постійно залякані, то частково цей ефект був».

Нагадаємо, що на тимчасово окупованій території Херсонської області окупаційна адміністрація організувала проведення праймеріз від «єдиної росії».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini