19 Березня, 2024, 13:42

Залучення інвестицій: у світі набагато більше коштів, які готові надавати Україні, ніж спроможність країни з ними працювати 

Досвід співпраці в рамках платформ залучення інвесторів показав, що в світі грошей, які готові надати Україні, набагато більше, ніж спроможність України з цими грошима працювати. Для того, аби розв’язати це питання та залучати інвестиції в країну, потрібно здійснити низку кроків.

На цьому під час обговорення в Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосив доктор економічних наук, CEO групи компаній Advanter Group Андрій Длигач.

«Наприклад, DFC, американська державна організація, має більше мільярда доларів інвестицій для України, не кажучи вже про багато інших програм. Але, з 30 мільярдів, які ми можемо отримати, ми маємо реально десь на 8 мільярдів проєктів. Уявіть, яка неспівмірність», – зауважив він.

Для того, аби вирівняти ситуацію, переконаний Андрій Длигач, передусім потрібно навчитися «запаковувати» проєкти, навчитися перетворювати ідеї на проєкти в тому форматі, який приймають міжнародні інвестори.

Також, наголосив він, потрібно переосмислити юридичні структури, зробити business bankable.

«Це означає, що потрібно зробити бізнес прозорим – походження капіталу , власність, кредитоспроможність самого бізнесу», – пояснив Андрій Длигач.

Він переконаний, що крім іншого, потрібно також перенавчити проєктних менеджерів.

«Бо західні гроші – це перш за все відповідальність, звітність, чіткість. Ми цього не вміємо. Нам потрібні десятки тисяч проєктних менеджерів, і цьому потрібно навчатися вже зараз», – додав він.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini