Брифінг: Галерейний вікенд у Львові
18 Травня, 2023, 15:13

Закордонні галереї зберігають українські витвори мистецтва від знищення росіянами

Виставки в іноземних музеях і галереях дозволяють не лише популяризувати українське мистецтво, а й завдяки тому, що твори перебувають на безпечній території – їм не загрожують бомбардування чи викрадення ворогом, – про це на брифінгу в Медіацентрі Україна-Львів зазначила  президентка Української Асоціації Галеристів Марта Троцюк.

“З однієї сторони, виставки знайомлять іноземців з українським мистецтвом. А з іншого  – це нагода викрити російську пропаганду, яку агресор намагається просувати через культуру. Адже кожен мистецький захід супроводжують брифінги та інтерв’ю, а це можливість розповідати правду про боротьбу українців”, – розповідає Марта Троцюк.

Своїм досвідом у сфері артзаходів і просування культурних цінностей Українська Асоціація Галеристів готова ділитися з  державними організаціями, які займаються культурою і мистецтвом.

“Львів зараз активно підписує багато партнерських угод з іншими містами. Відповідно відбуваються і переговори про присутність там українського мистецтва. Таким чином Львів доводить, що є не просто локальним культурним центром, а дійсно культурною столицею, яка репрезентує візуальну культуру всієї України», – говорить Павло Гудімов, засновник артцентру “Я Галерея”.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini