Тарас Шевченко, заступник міністра культури та інформаційної політики з питань євроінтеграції, Медіацентр Україна - Укрінформ, 22 липня
22 Липня, 2022, 11:38

Законопроект про медіа на фінальній стадії розробки, готовий до першого читання у ВР – МКІП

Нещодавно отриманий «кандидатський» статус відкриває перспективу членства України в ЄС та одночасно запускає процес фундаментальних реформ у нашій країні.

У рамках євроінтеграційного треку, першочерговими завданнями для МКІП є – доопрацювання законопроекту «Про медіа», а також завершення реформи законодавства щодо національних меншин, згідно з рекомендаціями Венеціанської комісії.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна- Укрінформ заявив Тарас Шевченко, заступник міністра культури та інформаційної політики з питань євроінтеграції. 

«Ключовим в оновленому законопроекті «Про медіа» стане його адаптація до вимог ЄС. Маємо впровадити у національне законодавство Директиву Європейського Союзу про «Аудіовізуальні медіапослуги». Вона, зокрема, регулює сучасне телебачення і радіо, трансляцію цих аудіовізуальних каналів в Інтернеті та нові формати мовлення», – сказав заступник міністра. 

Тарас Шевченко наголосив, що новий Закон про медіа містить нові статті, які дають можливості Національній раді з питань теле та радіо мовлення ухвалювати рішення та виносити санкції, впроваджують механізми, які дозволять зупиняти російський, заборонений контент, не дивлячись на способи, в які він поширюється. 

«Наразі Закон про медіа на фінальній стадії розробки, щоб Верховна Рада вже могла розглянути його в першому читанні», – сказав він. 

Крім законопроекту про медіа, МКІП також працює над двома стратегічними проектами – Центром стратегічних комунікацій та проектом з медіаграмотності «Фільтр». Вони досить потужно розвиваються.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini