Федір Веніславський, народний депутат, член Комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, Медіацентр Україна-Укрінформ
Федір Веніславський, народний депутат, член Комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, Медіацентр Україна-Укрінформ
28 Березня, 2023, 17:28

Закон про деколонізацію дозволить позбутись згадок рф в географічних назвах України – Федір Веніславський

Сьогодні органи місцевого самоврядування мають правове підґрунтя для того, аби провести ревізію всіх назв, які пов’язані з рф.

Про це повідомив народний депутат, член комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, представник Президента у ВРУ Федір Веніславський під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

Він, бувши головним ініціатором Закону про деколонізацію, зазначив, що цей документ дає чіткий глосарій, що вважається колоніальною політикою, хто не може бути увіковічений в географічних назвах, та які існують винятки.

«Цей закон дуже важливий. Навіть, коли ми ухвалили його в першому читанні, почався достатньо системний процес в регіонах України, коли під час війни органи місцевого самоврядування почали перейменовувати, розуміючи, що скоро буде закон. Але ми зараз їм дали абсолютно законне право, підґрунтя. Я думаю, що протягом найближчих кількох років в нас не залишиться згадок про росію, яка чинить злочини на території України». 

Закон про деколонізацію, за словами Федора Веніславського, заклав правове підґрунтя для того, щоб усі органи місцевого самоврядування провели ревізію всіх назв, які пов’язані з рф. 

«І в порядку, який закріплений на законодавчому рівні, змінили всі назви, які  увіковічують, прославляють лідерів царського режиму, радянського періоду, сучасного російського періоду, які здійснювали агресію проти України, які фактично заперечували право України на існування».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini