21 Липня, 2023, 18:17

Закон про англійську мову – Микита Потураєв пояснив, що зміниться для українців після ухвалення документа

Із законопроєкту №9432 про англійську мову до першого читання вилучили норми, що стосувалися кіно та телебачення. Тож після ухвалення закону, у цьому питанні для українців нічого не зміниться. Однак освітня частина документа залишається незмінною.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив Микита Потураєв, голова Комітету Верховної ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики.

«Вся частина освітня залишається, і це дуже добре. Бо дійсно, вже не перший раз Україна намагається зробити, так би мовити, підхід до цього «спортивного знаряддя», зробити кроки для того, щоб суттєво збільшити і обсяг людей, які володіють англійською мовою, і підвищити рівень знання англійської мови в суспільстві, зокрема державних службовців. Сподіваюсь, що нарешті цей закон таки дасть можливість досягти в цьому напрямку успіхів. Тому що він, на відміну від попередніх ініціатив, найкращий, найглибше пропрацьований», – наголосив народний депутат. 

Водночас він пояснив, що відповідно до передбачених норм, мають бути створені умови для того, щоби українці, починаючи з дитячого садочка і протягом усього життя, мали можливість вивчати англійську мову.

«Закон містить у собі можливості, і вони відповідно будуть реалізовані для того, щоб люди мали доступ до відповідних освітніх інструментів, а також закон містить заохочення для передусім державних службовців, щоб вони вивчали англійську мову, бо знання англійської мови відповідних рівнів буде відкривати шлях для просування по кар’єрних сходах», – наголосив Микита Потураєв.

Водночас політик висловив сподівання, що в першому читанні законопроєкт ухвалять на найближчому пленарному засіданні, а вже до кінця літа він буде ухвалений у другому читанні і в цілому та набере чинності.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini