17 Лютого, 2023, 17:50

Закінчено судовий розгляд справи проти 5 «беркутівців» та досудове розслідування щодо екс-керівництва держави: є російський слід — ГПУ

Під час найбільш трагічних та кривавих подій у лютому 2014 року на вулиці Інститутській і біля Жовтневого палацу в Києві загинуло 48 осіб, було завдано вогнепальні поранення ще 85 особам. Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ нагадав представник Офісу Генерального прокурора України Олексій Донський.

«У 2022 році закінчився судовий розгляд у справі про вбивства на вулиці Інститутській відносно 5 працівників спецроти „Беркуту“, відносно 3 з яких відбувається провадження в режимі спеціальної судової процедури. Суд пішов в нарадчу кімнату. Ми, як сторона обвинувачення, орієнтували суд щодо призначення покарання у вигляді довічного позбавлення волі. Очікуємо, що в цьому році буде справедливий і законний вирок», — повідомив Донський.

Як зазначив представник ГПУ, також закінчено досудове розслідування у кримінальному провадженні відносно колишнього керівництва держави та керівників правоохоронних органів по подіям 18-20 лютого щодо організації ними насильницької протидії акцій протесту, в тому числі найбільш кривавих форм протидії. За його словами, очікується, що у першій половині року це кримінальне провадження піде до суду. Додав Донський і про російський слід у справах Майдану.

«Ознаки російського сліду, як впливу на керівників нашої держави як вигодонабувачів тих злочинів, що вчинялися проти учасників акції протесту, ви побачите в кримінальних провадженнях щодо керівників держави і правоохоронних органів. Участь росії в подіях Майдану ви зможете прослідкувати, коли буде судовий розгляд в заочному режимі відносно нашого колишнього керівництва держави», — розповів Донський.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini