3 Червня, 2022, 12:35

Захопленню Маріуполя активно допомагали колаборанти – колишні місцеві депутати – Вадим Бойченко

Міський голова Маріуполя Вадим Бойченко заявив, що вже зафіксовано понад тисячу військових злочинів росії та колаборантів. 

Про це він сказав під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ. 

«Варто сказати, що саме руками колаборантів росіянам вдалося зруйнувати важливі об’єкти інфраструктури. Є свідчення, що саме колаборанти передавали окупантам інформацію, де знаходяться логістичні центри з продуктами для маріупольців та місця, де буде проходити евакуація», – зазначив міський голова.  

Він додав, що Маріуполь  – майже зруйноване місто, 95% багатоповерхових будинків – зруйновані, 50%  – неможливо відновити: «В цих будинках ховалися люди. За дуже обережними оцінками маємо 20 тисяч вбитих і це у два рази більше, ніж за період Другої світової війни». 

Захопивши місто, рашисти працювали виключно по методикам Гітлера. Вони готувалися до цієї війни, спочатку вони розбомбили об’єкти критичної інфраструктури. 

«Відразу було зруйновано 15 електровводів, які забезпечували електропостачання. Місто за тиждень лишилось без зв’язку, газу, без води. Маріуполь за межею гуманітарної катастрофи. По всьому місту стоїть нестерпний сморід від тих тіл, які росіяни не дали поховати. У заручниках лишилось понад сто тисяч громадян. Але гуманітарна ситуація така, що ці громадяни можуть просто загинути від тих інфекцій, які розвиваються в місті»,  -сказав Вадим Бойченко. 

З середини квітня місто зачинено – росіяни нікого не випускають. Навпаки, намагаються повернути людей до Маріуполя. Крім того, змушують людей писати, що всі руйнування завдали ЗСУ: «Скоріше за все, вони планують зробити з наших громадян «живий щит». 

Маріупольці не підтримують окупанта, вони не підтримують всю ту пропаганду, яку несе за собою росія. Це показало «свято» Перемоги. Коли майже ніхто з містян не вийшов на центральні вулиці.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini