3 Жовтня, 2023, 15:10

Захист кордонів: Рівненщина у 2023 році сформувала 363 мільйони гривень в оборонному бюджеті області 

У 2023 році Рівненщина на рівні області сформувала оборонний бюджет, для якого виділили кошти 52 громади. Кошти спрямовуються як на фортифікаційні та інженерні роботи, так і на  матеріально-технічне забезпечення всіх складових сил оборони. За необхідності, на наступний, 2024-й рік, також вдасться сформувати необхідний бюджет.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль.

«В нас був дуже вдалий експеримент стосовно створення оборонного бюджету на рівні обласного бюджету. 64 громади мали «віче» на початку 2023-го року і прийняли рішення, що питання оборони північних кордонів на кордоні з білоруссю  – це питання не тільки 6 прикордонних громад, а всі громади відповідальні за колективну безпеку. Тому визначили 52 спроможні громади, які виділили кошти. Це 363 мільйони гривень було сформовано в оборонному бюджеті. Із них ми дійсно забезпечуємо і фортифікаційні, інженерні роботи, і забезпечення матеріально-технічне всіх складових сил оборони. Дуже активний рік відбувся стосовно укріплення області», – пояснив він.

Віталій Коваль наголосив, що й надалі не виникне труднощів, аби вирішити  майбутні виклики.

«На наступний рік ми поки що опрацьовуємо потреби. Будемо розуміти найближчим часом, яка підтримка буде з державного бюджету на ці потреби. І, якщо буде в цьому необхідність, то в найкоротший час зберемось з громадами. Тут хочу подякувати і депутатським корпусам, і головам тергромад, нагадаю – всі рішення про виділення коштів пройшли через сесії територіальних громад одноголосно. І тут така дійсно єдність та монолітність була. Впевнений, якщо буде такий виклик у майбутньому, ми аналогічно зробимо це на одному диханні, тому що розуміємо, що задача номер один – це Перемога!» – підсумував Віталій Коваль.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini