Західні партнери мають посилити експортний контроль за зброєю, який послабили у 2014 році, щоб росія не відновила свою армію – воєнний експерт
Існує ідея, що в росії дуже багато озброєння, особливо боєприпасів до артилерії. Та армія, з якою росія починала у лютому 2022 року, вже ніколи не буде. Бо ту армію вони готували 12 років у доволі сприятливих умовах. Як фінансових, так і технологічних.
Про це під час експертної зустрічі з журналістами щодо підсумків півроку війни: «Стан та перспективи розвитку подій на фронті» в Медіацентрі Україна – Укрінформ заявив Микола Бєлєсков, військовий експерт, аналітик Національного інституту стратегічних досліджень.
«Експортний контроль був провалений нашими партнерами з 2014 року. Це показують численні компоненти, які ми надали для експертизи нашим партнерам. Якщо цього разу світ буде серйозно ставитись до режиму експортного контролю, то росії буде важко відтворити ті збройні сили, якими вони почали війну, бо росія дуже залежить від іноземних комплектуючих», -сказав він.
Микола Бєлєсков наголосив, що окупанти успадкували всі боєприпаси радянського союзу, який жив у режимі підготовки до ведення війни. Це дозволить їм ще певний час створювати проблеми.
«Але що маємо на увазі, коли говоримо про проблеми – за пів року ворог втратив від 35 до 50% свого парку танків, то це показово. Про якісь наступи в таких умовах важко говорити. Це саме стосується і бронетехніки», – наголосив експерт.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini