Загроза з боку КНДР та Росії не дає можливості Кореї надати Україні летальну зброю – корейська експертка
Постачання летальної зброї дуже сильне вплине на політичний ландшафт у країні, де суспільство зараз дуже поляризоване. Лім Еунджунг, доцентка кафедри міжнародних досліджень Національного університету Конджу, розповіла про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса.
“Президент Юн Сок Йоль відвідав Бучу та Ірпінь в Україні, він був вражений та засмучений тим, що побачив. І на традиційній нараді з урядом, яка відбувається кожного вівторка, президент зазначив, що ми повинні бути солідарні з народом України. І багато хто в суспільстві теж підтримує вашу країну. Проте багато хто критикував Президента за те, що він не повернувся у Республіку Корея, коли країна потерпала від повені”, – розповіла експертка.
Також вона зазначила, що населення країні переймається своєю безпекою через сусідство з КНДР, яка постійно загрожує республіці.
“Зростає занепокоєння, що ми можемо занадто тісно залучитись до війни в іншій країні. А рішення про надання летального озброєння напряму Україні, чи через треті країни, буде мати значний вплив на політичний ландшафт в Республіці Корея. Президент говорив, що буде складно наполягати на якійсь допомозі Україні, окрім гуманітарної. Для уряду також буде складно надавати допомогу більше, ніж зараз, особливо, коли мова йде про озброєння”, – розповіла докторка Лім.
Вона також нагадала, що 17 липня міністерство оборони заявило, що Корея не надаватиме Україні летальну зброю, проте розглядає можливість надання протимінних засобів.
Докторка додала, що зараз у Республіці Корея фіксують активізацію потягів на кордоні між росією та КНДР. Це виглядає як торгівля зброєю.
“Режим КНДР продовжує підтримувати росію попри санкції, це для нього питання виживання. І ми бачимо, що вплив росії на Північну Корею навіть більше, ніж у Китая. І він зростає”, – зазначила доктор Лім.
Вона також розповіла, що між Сеулом та Вашингтоном існує секретний договір про можливість продажу у США боєприпасів. І за повідомленнями ЗМІ, декілька партій цих боєприпасів американці вже купили у 2022-му та 2023-ому роках.
“У людей це викликає занепокоєння, що ці закуплені боєприпаси можуть використовувати у війні в Україні, і через це росія може надати зброю КНДР”, – зазначила експертка.
Докторка Лім додала, що Корея зможе відіграти певну роль у реконструкції України та української армії після війни.
“Ми знаємо, як відновлюватися після війни, у нас є технології, знання, навички. І цей досвід буде корисним для України”, – підкреслила експертка.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini