Фото з відкритих джерел
27 Лютого, 2023, 14:45

Загін ДСНС України у Туреччині врятував 1 людину, деблокував тіла 58, обстежив 454 будівлі та розібрав завали 136 будівель — Хорунжий

На дев’ятий день пошуково-рятувальних робіт у Туреччині український зведений загін ДСНС знайшов та врятував живу жінку віком приблизно 30 років. Вона провела під завалами 205 годин, при перепадах температур від −2 до +15 градусів і вижила. Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ заявив пресофіцер ДСНС України Олександр Хорунжий.

«Двоє наших рятувальників піднялись на завал і почули звук, схожий на стогін. Відразу оголосили хвилину тиші. Запустили кінолога з собакою — собака могла чітко дати місце, де могла знаходитися людина. Рятувальники почали працювати саме там. За допомогою спеціальних інструментів вони дісталися до жінки, витягнули її на поверхню. Це був захват, тому що наші відпрацювали дуже грамотно, дуже чітко. Туреччина була шокована, тому це двісті п’ята година, вони по годинах рахували ліквідацію наслідків землетрусу. Для нас це було теж диво», — розповів Хорунжий. 

Пресофіцер ДСНС додав, що загалом в період з 8 по 17 лютого силами зведеного загону було врятовано 1 людину, деблоковано тіла 58 загиблих, у тому числі 9 дітей. Обстежено 454 будівлі, розібрано завали та аварійні елементи 136 будівель, надано медичну допомогу 13 особам, у тому числі одній дитині.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini