Фото Медіацентр Україна – Одеса: Марія Кучеренко - аналітик фонду “Повернись живим”
31 Серпня, 2023, 13:40

Загибель Пригожина мало що змінює для України – аналітик “Повернись живим”

Марія Кучеренко на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса проаналізувала як вбивство ватажка “Вагнера” вплине на подальшу долю цієї ПВК.

“Ліквідація або відсторонення певної особи мало що змінює. Зараз у рф відбувається замір популярності Пригожина і компанії “Вагнер” загалом. Ми бачимо, як вже створюються стихійні меморіали, фан-бази та навіть певне паломництво на могилу цієї людини. Поставатиме питання про спадок “Вагнера”. При тому, що путін обіцяв не забути внесок цієї ПВК, хоч і Пригожину не віддали військової почесті, як мало б бути. Що може бути далі? Один зі сценаріїв – це відмовлення від “Вагнера” як від концепції. Однак “вагнерівці” можуть знайти себе у якихось інших проєктах, як, наприклад ПВК “Редут”. Існує припущення, що колишній начальник штабу “Вагнера” Андрій Трошев вже вербує “вагнерівців” до інших структур. Інша версія, що “Вагнер” може залишитись і його очолить один з нинішніх командирів цієї ПВК – Антон “Лотос” Єлізаров”.

Кучеренко робить висновок, що на війну між рф та Україною усунення Пригожина жодним чином не вплине.

“Вагнер” чи якась інша ПВК – це все одно російські проєкти, які фінансуються з державного бюджету ворога. путін особисто визнав, що тільки з травня 2022 року по травень 2023 року – на “Вангер” було виділено 86 мільярдів рублів. Тому повторюсь, що надалі фінансування може йти не на “Вангер”, а на щось інше, а ліквідація Пригожина для України це особливо нічого не змінює”. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini