7 Квітня, 2022, 15:08

Забезпечити роботу охорони здоров’я в України та допомогти українським біженцям за кордоном – головні пріоритети ВООЗ – директор організації в Європі

Два головні пріоритети Всесвітньої організації охорони здоров’я назвав її регіональний директор у Європі доктор Ханс Анрі П. Клюге. І вони стосуються всього регіону, наголосив він на брифінгу у Медіацентрі «Україна».

Перший пріоритет – забезпечити роботу охорону здоров’я України, каже доктор Клюге. 

Нині ВООЗ доставили 185 тонн медичних товарів у найбільш постраждалі райони країни, охопивши півмільйона людей матеріалами для травматологічної, хірургічної та первинної медичної допомоги. Ще 125 тонн предметів першої необхідності також у дорозі. Планують доставити і допоміжні засоби – інвалідні візки, інші засоби пересування, засоби зв’язку для незрячих. Вони також зараз у дорозі, кажуть у ВООЗ, і незабаром їх будуть розповсюджувати по Україні. 

Крім того, ВООЗ забезпечили постачання антиретровірусних препаратів для українців, що живуть з ВІЛ. Кажуть, що всі потреби 260 тис. таких пацієнтів покриті на 12 місяців уперед.

Другий пріоритет – це допомога європейським країнам, що приймають українських біженців, щоб ті могли надавати українцям якісну медичну допомогу. Адже зараз, каже доктор Клюге, системи охорони здоров’я цих країн перевантажені.

Також у ВООЗ наголосили, що необхідно негайно забезпечити зупинку вогню російською федерацією, щоб люди отримали доступ до ліків та медичної допомоги.