Фото Медіацентр Україна – Одеса: Тетяна Рибак, медичний директор з надання допомоги ВІЛ-інфікованим та хворим на гепатити комунального некомерційного підприємства одеської обласної ради “Одеський обласний центр соціально значущих хвороб”; Олена Колоденко, директор комунального некомерційного підприємства одеської міської ради “Центр первинної медико-санітарної допомоги №3”
27 Липня, 2023, 12:52

За шість місяців 2023  на Одещині від гепатиту C було проліковано понад 1200 людей, велика кількість з них це військові – центр соціально значущих хвороб

Це вдвічі більше, ніж у 2022-року році. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла Тетяна Рибак, медичний директор з надання допомоги ВІЛ-інфікованим та хворим на гепатити комунального некомерційного підприємства одеської обласної ради “Одеський обласний центр соціально значущих хвороб”.

“За даними національних експертів, 5% населення хворіє на гепатит C, 3% з цих людей мають доступ до лікування, 2% населення хворіє на гепатит B, 3.7% від цих людей мають доступ до лікування. Але я зазначу, що за шість місяців 2023  на Одещині від гепатиту C було проліковано понад 1200 людей, велика кількість з них це військові. Мабуть, тому що вони постійно проходять медичні обстеження”,  – зазначила фахівець.

Олена Колоденко, директор комунального некомерційного підприємства одеської міської ради “Центр первинної медико-санітарної допомоги №3” додала, що у лікуванні гепатитів дуже важливо раннє виявлення захворювання.

“Зараз кожен громадян має можливість пройти безплатні тести на гепатит. 28 червня у місті та області з 10-ї ранку до 13-00 будуть працювати мобільні бригади для тестування всіх охочих. У разі позитивного тесту людина отримає консультацію, як лікуватися. Додам, що сьогодні гепатит B та С не  вирок. Завдяки препаратам прямої дії 95% лікування є ефективним”, – додала фахівець.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini