Фото з фейсбуку Міністерства інфраструктури України
22 Серпня, 2022, 14:18

За серпень Україна планує експортувати близько 4 мільйонів тонн зерна – Всеукраїнська аграрна рада

За даними Мін інфраструктури, понад 27 кораблів вже вийшли з Одеських портів. Вивезли близько 670 тисяч тонн продовольства. Вже також відомо, що наразі реєстрацію пройшли близько 40 суден, які планують прибути в наші порти і завантажитись врожаєм. Якщо враховувати інші логістичні шляхи, то за серпень Україна буде мати близько 4 мільйонів тонн по експорту.

Про це в Медіацентрі Україна – Укрінформ заявив Денис Марчук, заступник голови Всеукраїнської аграрної ради.

Денис Марчук наголосив, що наразі вже є близько 20 мільйонів тонн намолоченого нового врожаю. І зараз необхідно продовжувати нарощення експорту, щоб підтримати аграріїв, принести валютні вливання у бюджет країни та зробити інвестиції в майбутній врожай.

«Однією з ключових проблем для сільгоспвиробників лишається внутрішня ціна на зерно. Собівартість виробництва в середині країни набагато більша, ніж пропонує трейдер. Для внутрішньої цінової позиції стрибка не відбулося. Що стосується світового ринку – то ціна пішла трішки вниз», – розповів експерт.

Заступник голови Всеукраїнської аграрної ради наголосив, що минулого тижня Уряд продовжив період пільгового кредитування для сільгоспвиробників.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini