Експертна група Коаліції «Україна. П’ята ранку»
Експертна група Коаліції «Україна. П’ята ранку»
16 Січня, 2023, 15:41

За російськими даними понад 4,7 млн українців перебувають в рф: невідомо, скільки опинилися там добровільно — Центр прав людини ZMINA

Масова депортація, яка почалася в березні, є відносно новим явищем для збройного конфлікту, що триває. Наразі невідомо, скільки саме людей було примусово вивезено до росії. Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ заявила директорка з адвокації Центру прав людини ZMINA Альона Луньова.

«Ми досі не знаємо, яка кількість людей знаходиться на території рф. За інформацією російських джерел, на сьогодні більш ніж 4,7 млн українців знаходяться на території росії. Складно говорити про те, наскільки добровільно вони там опинилися. Управління ООН Верховного комісара говорить про 2,8 млн. Ми не знаємо, скільки їх залишилося на території рф, скільки поїхало далі. рф зробила пункти тимчасового розміщення для українських громадян, по грудневих даних їх 820 в усіх суб’єктах федерації та на тимчасово окупованих територіях України, однак в них знаходиться 40 тисяч людей. Це дуже велика різниця між 4,7 млн, які там знаходяться, та 40 тисячами, яким потрібно житло на території рф. Тому ми не можемо навіть уявити, скільки людей там опинилися», — зазначила Луньова. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini