Фото Медіацентр Україна – Одеса: Олексій Чорний, голова координаційного гуманітарного штабу Одеської області
4 Квітня, 2023, 13:32

За рік роботи гуманітарний штаб Одеської області надав майже мільйон разів різних видів гуманітарної допомоги

А саме 904.559 разів. 95% допомоги координаційний гуманітарний штаб Одеської області надав юридичним особам, лише 5% – благодійним фондам чи громадським організаціям. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів Олексій Чорний, голова координаційного гуманітарного штабу Одеської області.

Як зазначив Олексій Чорний, в ці 95% увійшли територіальні громади, лікарні, школи, дитячі садочки, різні департаменти органів місцевого самоврядування, а також частини ЗСУ, національної гвардії тощо.

“Лише 5% допомоги ми направили громадським організаціям та благодійним фондам. Тому що вони самостійно можуть знайти залучитись підтримкою іноземних партнерів. Частково ми також допомагали їм координаційно знаходити цих партнерів”, – розповів Олексій Чорний.

Він також додав, що за період з березня 2022 року по квітень 2023 гуманітарний штаб отримав 9624 палети (1 палет – в середньому 1500 кілограмів) гуманітарної допомоги – 7190 палет продовольства, 1510 палет дитячих, гігієнічних та побутових товарів, 924 палети одягу та інших речей. 

“В період з квітня 2022 по березень 2023 включно, з центральних складів ми відвантажили 8682 палети гуманітарної допомоги. 5965 палет продовольства 1592 палети дитячих, гігієнічних та побутових товарів 1125 палет одягу та інших речей. На початок квітня на центральних складах накопичено 1628 палет гуманітарної допомоги”, – додав Олексій Чорний.

Він зазначив, що, на його думку, обсяги допомоги від іноземних партнерів зростати не будуть. А потреби, навпаки, рости через те, що у перші місяці війні багато людей жили на запасах.

“І ми вже наголошували на тому, що краще не надавати допомогу напряму – їжею, одягом та іншім, а перейти на ваучери чи на адресну фінансову допомогу. Це покращить економічну ситуацію в країні”, – додав Чорний.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini