Медіацентр Україна – Укрінформ
28 Березня, 2023, 13:55

За попередніми підрахунками, надрам України завдано збитків на 10 трлн гривень – Міндовкілля

На сьогодні прийняті та зареєстровані в Мін’юсті сім методик, згідно з яким підраховуються збитки, яких завдала довкіллю війна росії проти нашої країни. 

Про це заявив  Олександр Ставнійчук, начальник відділу екологічного контролю Управління екологічного контролю та методології Міндовкілля під час презентації курсу від платформи онлайн-освіти Прометеус в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«Зокрема за чотирма напрямками вже підраховуються збитки. Це – земля, ґрунти, атмосферне повітря, водні ресурси. Держекоінспекція працює в цьому напрямку, і вже нараховано майже 2 трлн гривень збитків. І це тільки початок, бо ще дуже багато роботи. Ще треба підрахувати збитки, що стосуються лісів, природно-заповідного фонду», – зазначив Олександр Ставнійчук.

За його словами у питанні, що стосується шкоди завданої українським надрам, лише за попередніми оцінками сума збитків складає близько 10 трлн гривень.

«Ці кошти дуже великі й наша основна мета – щоб вони були компенсовані. Для цього на рівні держави, з міжнародними партнерами  працюють вже не один місяць відповідні фахівці, щоб визначити цей шлях, чи це буде компенсаційна комісія при ООН, чи Міжнародний суд. Але всі ці кейси, всі ці розрахунки формуються  при оперативному штабі в Держекоінспекції та інших установах, які будуть ще обраховувати, згідно з цими методиками. По кожній справі у нас є фото та відеодокази. І для цього нам потрібно залучати також громадськість, щоб вони нам надавали ці докази, і ми разом робили відповідні обрахунки і доказову базу більш детально».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini