18 Жовтня, 2023, 13:12

За останні два роки жодного триколору російського я не побачила на горах – українська альпіністка Антоніна Самойлова

Українська альпіністка розповіла, що для росіян, які сходять на світові  вершини, прапор їхньої країни став символом ганьби. Натомість український прапор, в тому числі для іноземців, які підкорюють вершини, є символом сили, боротьби, свободи та найкращих національних якостей.

Про це перша українська альпіністка, яка піднялась на восьмитисячник Манаслу, Антоніна Самойлова розповіла під час пресконференції в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«В мене такі думки завжди зараз, що за останні два роки жодного триколору російського я не побачила на горах. А росіяни сходять. Їм просто соромно, вони себе загнали в таку історію, що вони навіть не можуть цей прапор занести на вершину, бо це не гордість, а позор. І я настільки вдячна нашому народу і українцям, які кожен по-своєму зробив так, що я горда і пишаюся підняти прапор своєї країни на вершину. І мало того, за мене горді інші мої іноземні друзі, вони вбачають також якийсь символізм. Цей прапор став символом сили, боротьби, свободи, всього найкращого, найкращих національних якостей. І це не може не радувати, і звичайно хочеться це робити ще раз, ще раз і ще раз», – пояснила Антоніна Самойлова.

Зазначимо, що Антоніна Самойлова стала першою українською альпіністкою в історії, яка піднялась на складний восьмитисячник Манаслу (до цього це вдавалось тільки чоловікам). Сходження на гімалайську Манаслу, вершина якої сягає 8163 метрів, Антоніна Самойлова здійснила 28 вересня 2023 року о 7:00. Штурмовий день тривав 37 годин! До цього вона також стала першою альпіністкою, яка піднялась на Еверест двічі.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini