Фото Медіацентр Україна – Одеса: Віра Ястребова, адвокатка, директорка ГО Східна правозахисна група
4 Травня, 2023, 13:17

За місяць дії “закону” про примусовий вихід з громадянства України окупанти заарештували майже 600 людей 

Закон, який надав право окупаційній владі примушувати українців вступати в громадянство держдума рф прийняла у березні 2023, і станом на 3 травня загарбники за відмову виходити з українського громадянства заарештували 571 українця. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла Віра Ястребова, адвокатка, директорка ГО Східна правозахисна група.

Вона зазначила, що цей указ дозволяє місцевим чиновникам змушувати населення приймати від мешканців окупаційних територій дві заяви — про відмову від українського громадянства та про вступ до російського громадянства. 

“Це робиться для того, щоб дискредитувати Україну в очах світової спільноти, ніби люди масово та добровільно відмовляються від українського громадянства”, – зазначила правозахисниця.

Й згідно з даними ГО Східна правозахисна група, окупанти створили спеціальні групи “правоохоронців”, які проводять по квартирний обхід направлений на виявлення людей, які не подали заяви про відмову від Українського громадянства.

“Відносно тих, хто отримав два попередження застосовують адміністративний арешт у вигляді 15 діб з примусовою працею. Станом на 3 травня 2023 року, відомо про 571 людину, яка була затримана та піддана адміністративному арешту протягом квітня 2023 року на тимчасово окупованій території України”, – зазначила Віра Ястребова.

Вона також розповіла, що окупанти намагаються змусити писати заяву про відмову від українського громадянства ув’язнених, проте вони це не роблять.

“Ув’язненні розуміють – їх можуть мобілізувати або відправити відбувати покарання на території російської федерації. А всі знають, як працює пенітенціарна система рф. Крім того, є вже досвід, як на території т.зв. ЛДНР окупаційна влада намагалася перерахувати строки відбування покарань згідно з російськими законами, тому що це дозволить долучати ув’язнених до примусової праці”, – додала правозахисниця.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini