11 Квітня, 2022, 16:35

За минулу добу українські війська відбили 4 атаки ворога в Луганській та Донецькій областях, – Мотузяник

Ворог продовжує перегруповувати війська для наступу у східній оперативній зоні, нарощувати систему управління та матеріально-технічного забезпечення. Основні зусилля спрямовані та наступ на зону ООС, встановлення повного контролю над територією Донецької та Луганської областей.

Про це на брифінгу в Медіа-центрі Україна (Київ) повідомив спікер Міністерства оборони України Олександр Мотузяник.

«Противник завершує відновлення своїх підрозділів та перекидання їх на територію Луганської та Донецької областей. Ми прогнозуємо, що активні бойові дії розпочнуться найближчими часом. Українська армія до цього готова», – сказав Мотузяник.

За даними Міністерства оборони, російські війська намагаються покращити тактичне положення у Південнобузькому районі та закріпитись в адміністративних межах Херсонської області. У Чорноморській та Азовській операційних зонах корабельні угруповання противника продовжують заходи з ізоляції зони ведення бойових дій та ведуть розвідку, забезпечують логістику.

Крім того, частину раніше виведених з території України підрозділів противник залишив у Гомельській (Республіка Білорусь), Брянській та Білгородській областях (РФ) з метою демонстрації військової присутності та сковування українських військ.

«Противник продовжує частково бокувати місто Харків, тривають спроби прориву нашої оборони в місті Ізюм, проводиться розвідка ймовірних напрямів наступу. В напрямку населених пунктів Довгеньке та Дмитрівка ворог силами до двох батальйонно-тактичних груп БТГ намагався здійснити наступ, але успіху не мав, був відкинутий на раніше зайняті позиції», – додав Мотузяник.

За минулу добу українські війська відбили 4 атаки ворога в Луганській та Донецькій областях.

«Ворожі підрозділи продовжують масовані обстріли українських військ та населених пунктів, проводять штурмові дії вдовж практично всієї лінії зіткнення. Основні зусилля спрямовані на захоплення населених пунктів Попасна, Рубіжне та оволодіння Маріуполем. У Маріуполі за підтримки артилерії та авіації окупанти продовжують штурмові дії в районі морського порту та заводу Азовсталь. Тривають спроби прориву нашої оборони на Сєверодонецькому, Авдєєвському та Курахівському напрямках. В районі селища Золоте окупанти безуспішно намагались штурмувати наші укріплення», – зазначив Мотузяник.

За даними Міністерства оборони, зберігається також загроза занесення ракетно-авіаційних ударів з території Республіки Білорусь та застосування агресором корабельного озброєння. В акваторії Чорного моя перебуває корабель-носій крилатих ракет.

Стежте за новинами Медіацентру «Україна» у наших соцмережах:

Website: https://mediacenter.org.ua/ 

Telegram: https://t.me/lvivmediacenter 

Twitter: https://twitter.com/CenterUkraine 

Facebook: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter/ 

YouTube: https://bit.ly/3whbxSm