9 Травня, 2022, 15:13

За минулу добу авіація окупантів завдала 48 ударів по об’єктах у Харківській та Донецькій областях – Міноборони

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ сказав речник Міністерства оборони України Олександр Мотузяник.

«Найбільша активність окупантів спостерігається на Донецькому і Слобожанському напрямках. Ворог здійснює вогневий вплив вздовж усієї лінії зіткнення та намагається бити в глиб оборони наших військ. Оперативно-тактична авіація окупантів завдала 48 ударів по об’єктах у Харківській та Донецькій областях. Водночас дальньою російською авіацією було завдано п’ять ударів по об’єктах у Миколаївській та Одеській областях. Окрім того зберігається загроза подальшого застосування росією крилатих ракет з акваторії Чорного моря по військовим та цивільним об’єктам на території України», – сказав він.

В Міноборони повідомляють, що противник продовжує нищити цивільну інфраструктуру та житлові райони українських міст ракетно-авіаційними ударами та артилерійськими обстрілами у Донецькій, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Одеській та Харківській областях. Російська влада вживає заходів з інтеграції окупованих територій до складу росії.

«В рамках святкування “Дня перемоги” окупаційні адміністрації посилили контррозвідувальні заходи, збільшили кількість блокпостів і патрулів, до 10 травня запровадили комендантську годину, ввели обмеження щодо переміщення місцевого населення. Відмічено прибуття на окуповані території Херсонської та Запорізької областей груп осіб з ТОТ АР Крим та деяких регіонів рф для створення пропагандистських сюжетів для російських ЗМІ», – наголосив Олександр Мотузяник.

Він додав, що противник продовжує наступальну операцію у Східній операційній зоні. Основна мета – це досягнення повного контролю над територією Донецької, Луганської і Херсонської областей та забезпечення стійкості сухопутного коридору з тимчасово окупованою територією АР Крим.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini