Фото Медіацентр Україна – Одеса: Віра Ястребова, адвокатка, директорка ГО Східна правозахисна група
6 Червня, 2023, 12:10

За минулі два місяці окупанти затримали 1043 людини на окупованих територіях – ГО Східна правозахисна група

Загарбники шукають проукраїнських людей та намагаються їх перевербувати. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла Віра Ястребова, адвокатка, директорка ГО Східна правозахисна група.

Вона зазначила, що за останній час окупанти посилили фільтрацію людей та тимчасово окупованих територіях.

“За березень-травень 2023 року було затримано 1043 людини. Арешти здійснює росгвардія, яка виконує функції “гестапо” – таємної поліції. Також фільтраційні заходи здійснює федеральна служба безпеки на кордоні російської федерації та окупованої України, а також військова поліція міністерства оборони росії  на внутрішніх блокпостах. Для увʼязнення людей, які не пройшли фільтрацію окупанти створили виправні центри де людей залучають до примусової праці, цими центрами керує федеральна служба виконання покарань”, – зазначила правозахисниця. 

Вона додала, що такі фільтраційні заходи мають на меті пошук проукраїнського налаштованого населення, які підтримують Україну та дивляться українські новини. 

“Окупанти налагодили систему доносів на людей які проголошують позицію підтримки України. Таких людей затримують, потім служби з ними “працюють” та намагаються перевербувати”, – додала Ястребова.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini