Фото Медіацентр Україна – Одеса: Алла Бочевар, виконавчий директор Благодійного фонду сприяння розвитку Військово-Морських Сил; Катерина, дружина полоненого військовослужбовця, відвідувач Центру та програми реабілітації «Іпотерапія»; Костянтин Найчук, солдат, учасник реабілітаційної програми; Дмитро Шиков, старший матрос, учасник реабілітаційної програми
25 Квітня, 2023, 12:07

За майже рік роботи через одеський Центр психологічної підтримки військо-морських сил пройшли понад 200 людей 

Це військовослужбовці ВМСУ та члени їх родин. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла Алла Бочевар, виконавчий директор благодійного фонду сприяння розвитку Військово-Морських Сил.

Ідея створити такий центр з’явилася влітку минулого року, коли волонтери організували дитячий табір для дітей військовослужбовців у Литві. “Тоді програма табору була спрямована на відпочинок, але коли ми побачили, як діти пригинаються до землі, почувши звук двигунів літаків, ми зрозуміли, що потрібно залучати психологів”, – розповіла Алла Бочевар.

Зараз, як зазначила волонтерка, через реабілітацію у центрі пройшли 211 людей, це військовослужбовці та члени їх родин, а також близькі загиблих військових. 

У центрі спеціалізується на різних програмах терапевтичної підтримки, зокрема, взаємодії з тваринами.

“Зараз ми впроваджуємо іпотерапію, лікування за допомогою коней, вже друга група військовослужбовців проходить курс. А для дітей дуже вдало працює каністерапія, ми працюємо з професійним кінологічним центром”, – додала Алла Бочевар.

Вона зазначила, що будь-хто з військовослужбовців ВМС та членів їх родин може звернутися за допомогою, також майбутніх пацієнтів направляють на реабілітацію військові психологи. “Але краще за все працює сарафанне радіо, коли хлопці одне одному розповідають про реабілітацію у нашому центрі”, – додала волонтерка.

Катерина, дружина полоненого військовослужбовця, розповіла, що відвідає центр з лютого 2023 року. “Іпотерапія дуже позитивно впливає на емоційний стан, спілкування з тваринами дуже розслабляє та допомагає”, – розповіла жінка.

Дмитро Шиков, старший матрос, учасник реабілітаційної програми, зазначив, що пройти курс іпотерапії йому запропонував лікар. “Контакт з тваринами дуже поліпшує моральний стан, крім того, для реабілітації я вершки роблю комплекс фізичних вправ”, – зазначив військовослужбовець.

Алла Бочевар зазначила, що зараз у волонтерів в планах відкриття другого офісу в Одесі й за потреби, у Миколаєві.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini