Фото Медіацентр Україна – Одеса: Марина Мартиненко, начальник відділу зв'язків зі ЗМІ та роботи з громадськістю Головного управління ДСНС в Одеській області; Олександр Слободянюк, т.в.о. начальника частини піротехнічних робіт, підводного та гуманітарного розмінування аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України в Одеській області
13 Вересня, 2023, 15:45

За день українські вибухотехніки обстежують 200-400 кв.м замінованої території – одеське управління ДСНС

Але все залежить від умов праці. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів Олександр Слободянюк, т.в.о. начальника частини піротехнічних робіт, підводного та гуманітарного розмінування аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України в Одеській області.

“За день ми обстежуємо 200-400 кв.м замінованих територій. Але це при сприятливих умовах. Взимку працювати заважає сніг, восени – опале листя. Влітку та весною трава може досягати зросту людини. І тому одного дня ми можемо знайти та знешкодити 100-200 мін, а в інший – 2-3, чи 10”, – зазначив фахівець.

Він додав, що не можна казати про те, що деякі місця більш забруднені вибуховими предметами, а деякі менш.

Вибухонебезпечні предмети є всюди, навіть там, де не було активних бойових дій. І у квартирах, і в під’їздах будинків. В лісах та лісосмугах. На дитячих майданчиках. Росіяни мінують все – і дитячі іграшки, і побутову техніку”, –  зазначив офіцер.

Також, за його словами, обстежена територія через 3-4 дні знов може бути замінована.

Так загинув вибухотехник з Одещини Святослав Додон у грудні 2022 року. Спеціалісти працювали у деокупованій Снігурівці Миколаївської області. Обстежили територію, та коли наступного дня поверталися на місце роботи, їх автомобіль наїхав на снаряд та вибухнув.

Як зазначила Марина Мартиненко, начальник відділу зв’язків зі ЗМІ та роботи з громадськістю Головного управління ДСНС в Одеській області, на честь загиблого рятівника у Татарбунарській громаді було перейменовано вулицю.

Вона також додала, що це єдина втрата одеських рятувальників, хоча вони працюють на замінованих деокупованих територіях з квітня 2022 року, і зараз 17 одеських фахівців з розмінування розміновують українську землю.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini