Фото Медіацентр Україна – Одеса: Євген Мальнєв, голова асоціації “Одеська Житлова Спілка”; Наталя Горпенко, голова правління ЖБК “Моряк”; Світлана Слесаренок, координаторка проєкту СomAct та лідер громадських організацій “Чорноморський жіночий клуб” та “МАМА-86-Одеса”
26 Травня, 2023, 16:04

За чотири місяці за допомогою грантових коштів в 12 одеських будівлях облаштували енергоефективні укриття в підвалах

Спеціальний проєкт модернізації розробила асоціація “Одеська Житлова Спілка”. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів Євген Мальнєв, голова асоціації.

Він розповів, що з початку війни одеські об’єднання співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельні кооперативи зіткнулися з тим, що більшість багатоквартирних будинків просто не облаштовані укриттями, хоча в них і є підвали.

“Ми самостійно, з урахуванням досвіду Ізраїлю, простих харків’ян та фахівців харківського інституту житлово-комунального господарства розробили проєкт, яким має бути підвал, щоб його можна було використовувати як укриття. Розрахували оптимальну глибину, товщину стін, систему вентиляції, опалювання, освітлення. Що має бути у підвалі з точки зору медицини, їжі, пожежної безпеки”, – розповів Євген Мальнев.

Облаштувати сім укриттів допоміг грант від міжнародної громадською організацією “Жінки за спільне майбутнє” (WECF), потім гранти на енергомодернізацію будинків виділила організація Habitat for Humanity International (США). 

“Таким чином, з січня 2023 по 30 квітня ми провели енергомодернізацію та облаштували як укриття 12 підвалів. Одним з важливих заходів з енергомодернізації була теплоізоляція труб. Після проведення робіт у підвалі була комфортна температура”, – додав фахівець.

Він також зазначив, що коли Одеса потерпала від блекаутів, представники Асоціації облаштували підвали своїх будинків акумуляторами, інверторами та світлодіодними лампами.

Також Мальнєв зазначив, що зараз будь-яке ОСББ чи ЖБК може подати заявку до Асоціації на облаштування укриття та його енергомодернізацію.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini