24 Травня, 2022, 17:49

За час війни львівські десантники знищили понад 400 одиниць військової техніки та озброєння

Військовослужбовці 80-ї окремої десантно-штурмової бригади за 3 місяці війни знищили понад 400 одиниць ворожої військової техніки та озброєння. А також 5 батальйонних тактичних груп росіян.

Зокрема, львівські десантники знешкодили 47 танків, 136 бойових броньованих машин, 27 артилерійських систем, 11 реактивних систем залпового вогню, 24 засоби ППО, 1 літак, 4 гелікоптери, 178 одиниць автомобільної техніки, 9 безпілотників та 5 крилатих ракет. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна розповіла старший офіцер відділення морально-психологічного забезпечення 80 окремої десантно-штурмової бригади Сніжана Стеценко.

З її слів, війна застала львівських десантників на півдні України, де вони проходили бойове злагодження.

«Це було не на руку нашому противнику, бо ми готувалися до заходу в, на той час, район проведення Операції Об’єднаних Сил. Тому ми змогли моментально зайняти позиції та прийняти бій. А бій на півдні України в перші тижні був надзвичайно пекельний.

В той час, коли хлопці тримали оборону там, тут, у Львові, ми мали наплив наших побратимів, наших резервістів, добровольців зі всіх куточків України. А також волонтерів, які везли потрібне до частини», — розповіла майор Сніжана Стеценко.

Спочатку бригада виконувала завдання на Миколаївщині та Херсонщині. Під час контрнаступу львівські десантники визволили багато населених пунктів. Розвідники викликали вогонь на себе, знищуючи бази зберігання озброєння противників. Один з підрозділів бригади пройшов пекло Бучі та Ірпіня. 

«Ми не можемо не згадати богів війни – артилеристів. Вони щоденно збільшують чисельність втрат росіян. Завдяки 2 трофейним артилерійським одиницям покладено початок повного розгрому російських військ під час спроби форсування річки Сіверський Донець. Понад 300 службовців  80ки удостоєні орденів «За мужність». Понад 100 – отримали відзнаками Міністерства оборони та Генштабу. Три військові удостоєні звання Героя України. На жаль, двоє з них  — посмертно. Без втрат війни не буває. Завдяки Героям, які самовіддано та героїчно поклали своє життя, підрозділи продовжують нерівну боротьбу. Прийде час – ми розповімо про кожного», — сказала Сніжана Стеценко

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini