Презентація виставки сучасної української карикатури «100 поглядів на війну», Медіацентр Україна-Укрінформ
Презентація виставки сучасної української карикатури «100 поглядів на війну», Медіацентр Україна-Укрінформ
30 Листопада, 2022, 18:27

«За 30 років українські карикатуристи здобули понад 2000 призів на міжнародних конкурсах, це світовий рекорд» — куратор Муніципальної галереї мистецтв Олег Смаль

У Медіацентрі Україна — Укрінформ відбулася презентація виставки сучасної української карикатури «100 поглядів на війну». Про репутацію українських карикатуристів у світі та важливість їхньої творчості під час війни розповів карикатурист, живописець, скульптор, журналіст, куратор Муніципальної галереї мистецтв Олег Смаль.

«Усі виставки в час війни я починаю однією фразою: „Життя триває“. Карикатуристи, які за замовчуванням мають робити щось веселе, стали малювати війну. Дуже важко робити щось про кров, страждання… Карикатура — жанр специфічний. Можливо, він працює і як психотерапія, примушує людей думати», — зазначив Смаль.

На виставці представлено 11 авторів з усієї України: Київ, Ірпінь, Вишневе, Запоріжжя, Харків, Дніпро, Здолбунів, Бережани. Усі вони є професійними карикатуристами. Це художники, відомі в усьому світі. 

«За 30 років Незалежності ця команда карикатуристів виборола на міжнародних конкурсах більше 2000 призів. Це, мабуть, світовий рекорд. Жодна країна світу не має такої кількості призів у цьому жанрі. Наша репутація у світі досить сильна. Приблизно ця ж команда авторів зараз представляє українську карикатуру на воєнну тему в різних країнах — у Словаччині, Бельгії, Нідерландах, Франції, США», — додав Олег Смаль.

Наразі українські карикатуристи згуртовані на темі захисту та свободи країни.

«Карикатура — це теж зброя. Вона допомагає людям світу розуміти ситуацію, суть цієї війни. Я інколи цитую Фрідріха Ніцше, який говорить, що сміху боїться навіть той, хто нічого не боїться. По ту сторону барикад у агресорів немає карикатуристів. У нас всі без виключення карикатуристи згуртувалися на темі захисту країни, захисту свободи. Тому що це є не тільки свобода і незалежність країни, це свобода персонально кожної людини», — підкреслив карикатурист.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini