«За 30 років українські карикатуристи здобули понад 2000 призів на міжнародних конкурсах, це світовий рекорд» — куратор Муніципальної галереї мистецтв Олег Смаль
У Медіацентрі Україна — Укрінформ відбулася презентація виставки сучасної української карикатури «100 поглядів на війну». Про репутацію українських карикатуристів у світі та важливість їхньої творчості під час війни розповів карикатурист, живописець, скульптор, журналіст, куратор Муніципальної галереї мистецтв Олег Смаль.
«Усі виставки в час війни я починаю однією фразою: „Життя триває“. Карикатуристи, які за замовчуванням мають робити щось веселе, стали малювати війну. Дуже важко робити щось про кров, страждання… Карикатура — жанр специфічний. Можливо, він працює і як психотерапія, примушує людей думати», — зазначив Смаль.
На виставці представлено 11 авторів з усієї України: Київ, Ірпінь, Вишневе, Запоріжжя, Харків, Дніпро, Здолбунів, Бережани. Усі вони є професійними карикатуристами. Це художники, відомі в усьому світі.
«За 30 років Незалежності ця команда карикатуристів виборола на міжнародних конкурсах більше 2000 призів. Це, мабуть, світовий рекорд. Жодна країна світу не має такої кількості призів у цьому жанрі. Наша репутація у світі досить сильна. Приблизно ця ж команда авторів зараз представляє українську карикатуру на воєнну тему в різних країнах — у Словаччині, Бельгії, Нідерландах, Франції, США», — додав Олег Смаль.
Наразі українські карикатуристи згуртовані на темі захисту та свободи країни.
«Карикатура — це теж зброя. Вона допомагає людям світу розуміти ситуацію, суть цієї війни. Я інколи цитую Фрідріха Ніцше, який говорить, що сміху боїться навіть той, хто нічого не боїться. По ту сторону барикад у агресорів немає карикатуристів. У нас всі без виключення карикатуристи згуртувалися на темі захисту країни, захисту свободи. Тому що це є не тільки свобода і незалежність країни, це свобода персонально кожної людини», — підкреслив карикатурист.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini