20 Березня, 2022, 14:35

За 25 днів війни проти України росія вчинила всі можливі воєнні злочини – Ольга Стефанішина

Протягом 25 днів війни росія вчинила на території України всі можливі воєнні злочини. Про це заявила на брифінгу в медіацентрі «Україна» віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина. Це всі злочини, заборонені Женевськими конвенціями, уточнила вона.

За словами О. Стефанішиної, перш за все мова йде про злочини проти мирного населення. 

«Російська армія, російська влада підтвердила свою неспроможність зламати український дух, протистояти українській армії. Тому росія почала агресивну війну саме проти народу України,» – повідомила представниця українського уряду.

Пані Стефанішина додала, що Україна з першого дня скерувала свої зусилля, щоб ці злочини не залишилися непоміченими. Зокрема, у владі працюють з Міжнародним Червоним Хрестом, а також з організаціями системи ООН, фіксуючи всі порушення прав людини, всі злочини проти цивільного населення. Також в уряді фіксують і відповідальність російської федерації, коли та не дотримується домовленостей щодо функціонування гуманітарних коридорів. Зокрема йдеться про Маріуполь, який через війну росії проти України опинився у гуманітарній катастрофі.