Алла Ющук, менеджерка проєктів з довкільної тематики Координатора проєктів ОБСЄ у Медіацентрі Україна, 16 червня
16 Червня, 2022, 14:03

За 100 днів повномасштабної війни кількість інцидентів на небезпечних промислових об’єктах вже наздогнала показник попередніх 8 років — ОБСЄ

Кількість інцидентів на небезпечних промислових об’єктах за 100 днів повномасштабного російського вторгнення уже дорівнює кількості за весь час війни на сході України. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна розповіла менеджерка проєктів  з довкільної тематики Координатора проєктів ОБСЄ Алла Ющук. За її інформацією, повномасштабна війна росії проти України значно погіршило екологічну ситуацію у регіоні та принесла низку серйозних ризиків.  

«Ми говоримо про величезні масштаби. Бачимо сьогодні численні ракетні удари, які знищують населені пункти, які руйнують житлові будівлі, об’єкти інфраструктури. Величезна кількість будівельних завалів доповнюється кількістю військової техніки, яка потребуватиме заходів і умов для безпечної утилізації», — пояснила Алла Ющук.

Як розповідає посол, Координатор проєктів ОБСЄ в Україні Генрік Вілладсен, довкілля — це класична сфера інтересів Організації. А з початком повномасштабного наступу росії це стало для ОБСЄ одним із пріоритетів. 

«Війна, на жаль, ще більше загострила низку проблем. І це, звісно, підіймає пріоритетність питань захисту довкілля. В ці трагічні дні першочергово думаємо про людей, чиє життя в небезпеці. Але і шкода для довкілля матиме тривалі наслідки для здоров’я і життя всіх, хто мешкає не лише в зонах ураження, але й за їхніми межами», — розповів Генрік Вілладсен.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini