Фото Медіа Центр Україна – Одеса: Андрій Бучнєв, голова правління ГО "Добродари"
18 Січня, 2023, 13:21

З жовтня 2022 року японці надіслали в Україну понад 2 тонн теплогрійок

Переважно їх відправили до західних та центральних областей. Про це під час брифінгу у Медіа Центрі Україна – Одеса розповів Андрій Бучнєв, японіст та голова правління ГО “Добродари”.

“Ще в серпні один з японських журналістів запитав мене, чим можуть допомогти прості японці українцям? Я одразу згадав японські термогрілки, які вони активно використовують. Бо в цій країні немає централізованої системи опалення. Ці зігрівайки ще в 60-х роках 20-го сторіччя виробила японська компанія для американської армії. Станом на січень 2023 року ми відправили до України понад 2 тонн цих зігрівайок”, – розповів волонтер.

Як додав Андрій Бучнєв, завдяки його ідеї вдалося зв’язати японські благодійні організації, які приймають пожертвування від громадян Японії і закуповують грілки, та українські фонди, які отримають ці вантажі та розподіляють грілки серед нужденних вже в Україні.

“Нам потрібно було це зробити, тому що одна грілка коштує 10 доларів, а відправлення поштою в Україну 25 доларів. І ми зробили таку мережу. Від українських фондів до японських благодійних організацій приходить офіційний запит з вказаними потребами, а потім японці надсилають вантаж до України”, – додав волонтер. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini