Зоя Шевельова, заступниця начальниці Служби у справах дітей Одеської обласної військової адміністрації
5 Жовтня, 2023, 16:15

З-за кордону на Одещину повертаються 20 дітей для всиновлення

З-за кордону до України повертається 20 дітей, із якими до цього зустрілися майбутні прийомні батьки.  З 9 червня 2023 року відбулося онлайн-знайомство одинадцяти прийомних батьків та батьків-вихователів із дітьми. Після онлайн спілкування дорослі зустрілись із дітьми за кордоном. Саме туди куди були евакуйовані діти, позбавлені батьківського піклування після 24.02.2022.

Про це на брифінгу в Медіацентрі Україна – Одеса повідомила Зоя Шевельова, заступниця начальниці Служби у справах дітей Одеської обласної військової адміністрації.

«Станом на сьогодні 20 дітей після встановлення контакту повертаються в Україну проживати і виховуватися в прийомних сім’ях та в дитячих будинках сімейного типу. Видано 26 направлень кандидатам в усиновлювачі. 12 із цих направлень – це направлення, видані на знайомство з дітьми, які знаходяться за кордоном. Двоє дітей вже встановили контакт і повернулися в Україну, встановивши опіку з наступним  усиновленням», – повідомила заступниця голови служби.

З початку року кандидатам в усиновлювачі було видано 316 запрошень, направлення на знайомство з дитиною отримали тільки 26. «Можливо не всі кандидати готові на сьогодні виїжджати закордонне знайомство з дітьми. Також не всі готові взяти дитину з певними фізичними вадами чи нозологіями. Більшість кандидатів хочуть взяти на усиновлення і познайомитися з дітьми молодшого шкільного віку, дошкільного віку, а найбільша кількість у нас саме дітей старшого віку», – заявила Шевельовва.

Всього в регіоні усиновити можна 1170 дітей. З них 9 дітей до року, 34 дитини від одного до двох років, 104 дитини від трьох до п’яти років, 272 дитини від 6 до 10 років і 751 підліток від 11 до 17 років. З початку 2023 року на Одещині було усиновлено 30 дітей, торік таких було 98.

В Одеській області зареєстровано 4997 дітей, позбавлених батьківського спілкування. 4308 з них перебуває в прийомних сім’ях, під опікою або  піклуванням а також в дитячих будинках сімейного типу. Таких в регіоні 56, де перебуває 401 вихованець. В 164 прийомних родинах виховується 325 дітей.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini