Олег Котенко, Уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, Медіацентр Україна – Укрінформ
Олег Котенко, Уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, Медіацентр Україна – Укрінформ
30 Вересня, 2022, 16:37

З ТОТ повернули 564 тіла загиблих військовослужбовців  –  Уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин

Про це Олег Котенко – Уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин заявив в Медіацентрі Україна – Укрінформ. 

«З непідконтрольних територій  з травня місяця розшукано і повернено 564 тіл загиблих, повернуто для поховання 2026 тіл загиблих героїв, яких забирали з поля бою або моргів. Також вже відомо про місцезнаходження ще 492 вбитих військовослужбовців, які поки що на окупованій території. Деяких військових вдалося розпізнати на ворожих відео», – сказав він.

 Також повернули з полону 163 людини, по яким була інформація, що вони загинули. 4390 людей на разі вважаються зниклими безвісти та розшукуються: «Цю цифру не можна вважати коректною. Лише після повної перемоги ми матимемо розуміння, скільки людей у розшуку. З цієї цифри -12-15% цивільне населення». 

Уповноважений додав, що на деокупованих територіях знаходяться також поховання ворога. Їх також доведеться ексгумувати, щоб обміняти на наших людей. 

Наразі офіс Уповноваженого має підтвердження про перебування у полоні 2200 українських захисників. 

«Це та цифра, по якій ми маємо стовідсоткове підтвердження від міжнародних організацій або з фотодоказів росії», – наголосив він.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini