5 Травня, 2022, 14:14

З середини травня ситуація на ринку палива покращиться – голова профільного комітету ВРУ

«Ситуація, яка склалась на ринку палива, викликана відразу декількома факторами. Перший – зупинений Кременчуцький нафтопереробний завод, який забезпечував український ринок. Завод не працює внаслідок ударів зі сторони росії. 

Другий фактор – наносились ракетні удари по нафтобазах, близько 15 було знищено. А це знищення суттєвих запасів палива, а також ускладнено зберігання нафтопродуктів. 

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ розповів Андрій Герус, голова комітету Верховної Ради з питань енергетики. 

«Український ринок переорієнтувався на поставки із Західної Європи. Сподіваюсь, що покупок у росії і білорусії не буде. Морські поставки для нас поки також заблоковані. Наразі йде процес налагодження. Бо ринок перелаштовується та пристосовується. Сподіваємось, що найближчим часом ситуацію вдасться владнати», – сказав він. 

Андрій Герус додав, що не менш важливе питання – це питання ціни на паливо. Уряд вже прийняв рішення про лібералізацію ціни, щоб більше працювали ринкові сили – фактор попиту та пропозиції. Вже йде аналіз цього питання. 

«Кількість палива, яке було три тижні тому, та сьогодні  – не змінилося. Зросла кількість споживачів. Протягом тижня ще буде напружена ситуація, але з середини травня вона покращиться і буде більш спокійною», – додав він.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini