Ігор Мустеца, заступник генерального прокурора України. Медіацентр Україна - Укрінформ, 1 серпня
1 Серпня, 2022, 15:56

З початку вторгнення росії загинуло 358 дитини, офіційно підтверджено 5 зґвалтувань дітей окупантами – Генпрокуратура

Станом на сьогодні 1051 дитина постраждала у війні росії проти України. 693 дитини отримали поранення, 358 – загинуло. Найбільше дітей загинуло у Донецькій, Харківській та Київській областях. Однак, ці дані приблизні і можуть мати зростаючий показник, бо повна картина стане зрозумілою лише після деокупації. 

Про це в Медіацентрі Україна – Укрінформ заявив Ігор Мустеца, заступник генерального прокурора України. 

«Генпрокуратура веде облік дітей по кожній області. Так, у Донецькій  постраждало 363 дитини, 154  – загинуло, поранено 209. У Харківській області  – 195, загинуло  – 50, поранено – 145. Статистика є по кожному з регіонів та буде висвітлена на порталі «Діти війни», – сказав він. 

Крім цього, Генеральна прокуратура фіксує порушення росією Конвенції про захист прав дітей в умовах збройного конфлікту. 

«Прокуратура зафіксувала сім фактів вербування та використання дітей, а також інші форми порушення цієї Конвенції  – вбивство та каліцтво, зґвалтування – офіційно вже є 5 потерпілих, руйнування шкіл та садків. Також понад 5 тисяч дітей, яких ми перевіряємо в межах процесу досудового розслідування», – наголосив він. 

Ігор Мустеца також підкреслив, що росія досить часто скоює злочин проти українських дітей, коли  не дає доступ до отримання гуманітарної допомоги.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini