Андрій Демченко, речник Державної прикордонної служби України , Медіацентр Україна – Укрінформ
7 Червня, 2023, 19:55

З початку року близько 4 300 осіб отримали відмову у перетині кордону через систему «Шлях» – Андрій Демченко

Через порушення та зловживання, які намагаються використовувати відносно системи «Шлях», прикордонниками була посилена перевірка осіб та підтвердження умов виїзду.

На цьому під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко.

«Якщо наші інспектори бачать зловживання, або людина, до прикладу, не знає, куди вона їде, що вже дивно, або, якщо водій зазначається в системі, проте така людина не має посвідчення водія – то таким особам відмовляється у перетині державного кордону. І з початку року вже відмовлено близько 4 300 особам, які їхали як водії від суб’єктів господарювання, але не змогли перетнути його через порушення» – зазначив речник ДПСУ.

За словами Андрія Демченка, зловживання часто спостерігаються з боку суб’єктів господарювання, які мають право здійснювати господарську діяльність з міжнародних перевезень, і які також мають можливість вносити інформацію про осіб в систему «Шлях». Зловживають, за словами речника ДПСУ, як правило, ФОПи.

Андрій Демченко зауважив, що згідно з даними перевірок, які здійснювалися спільно з правоохоронними органами, відомо, що окремі підприємства, вносячи  людину в систему «Шлях», отримують за це кошти – від 3 до 7 тисяч доларів.

«Тому на цей момент, за наявною у мене інформацією, близько 40 ліцензіатів, які мали право вносити інформацію до системи «Шлях», були позбавлені права тимчасово вносити інформацію до цієї системи. Також розпочато близько 60 кримінальних справ за такі дії, і низка осіб вже отримала підозру у вчиненні злочину за ст.332 КК України щодо незаконного переправлення осіб через державний кордон України», – додав він.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini