Фото Медіацентр Україна – Одеса: Асил Тургаєв, волонтер, Казахстан (Астана); Ангеліна Котенко, організаторка штаба допомоги в Алмати “Ми з вами”; Тетяна Мельник, волонтерка штабу гуманітарної підтримки України в Астані, співорганізатор благодійних ярмарків у Астані; Дінара Сабітова, волонтерка, Казахстан (Алмати);
27 Червня, 2023, 17:38

З початку повномасштабної війни волонтери Казахстану відправили в Україну 550 тонн гуманітарної допомоги

Їх доставили у 29 фурах, зараз формується тридцята. Про це на брифінгу у Медіацентр Україна – Одеса розповіла Тетяна Мельник, волонтерка штабу гуманітарної підтримки України в Астані, співорганізатор благодійних ярмарків у Астані.

Вона зазначила, що це гуманітарна допомога, зібрана суспільством Казахстану. 

“Штаб гуманітарної підтримки України в Астані консолідує всю гуманітарну допомогу, зібрану у Казахстані, яку потім посольство України відправляє додому. За весь період війни ми зібрали близько 550 тонн допомоги, це 29 фур, 30 зараз формується. Акцент ми робимо на допомозі постраждалим від підриву дамби Каховської ГЕС – харчові продукти довгого зберігання, памперси тощо”, – розповіла волонтерка.

Також вона розповіла, що разом з іншими волонтерами організувала вже понад 80 благодійних ярмарків на підтримку України. Завдяки цим заходам вдалося закупити генератори, подарунки на свята, а також спортивний інвентар для дітей-переселенців у Броварах.

Ангеліна Котенко, організаторка штаба допомоги в Алмати “Ми з вами” також додала, що в Астані працює декілька гуманітарних фондів. “Ми теж зараз акцентуємо збір на допомогу постраждалим на Херсонщині. Те, що можна купити у Казахстані, купуємо і передаємо в Україну. А на те, що потрібно купувати в Україні, наприклад, ліки, збираємо гроші та передаємо друзям в Україну”, – розповіла волонтерка.

Фонд “Ми з вами” організує свята для мешканців Казахстану та українців. “Нещодавно організували день вишиванки, було весело, і біженці з України, переважно мати з дітьми, літні люди, змогли відвернутися та відпочити”, – розповіла волонтерка.

Волонтерка Дінара Сабітова з Алмати розповіла, що змогла допомогти зібрати кошти на юрту незламності, коли росія в Україні були обстріли енергетичної інфраструктури. 

“Коли я побачила коментарі з подякою від українців за ці юрти в соціальних мережах, я написала пост з закликом зібрати гроші на ще одну. Відгукнулося багато людей, які надсилали кошти з перших днів, і я на ці кошти закупала допомогу для українців… Але потім один підприємець самостійно все оплатив. Зараз ця юрта встановлена у Миколаєві”, – додала волонтерка.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini