Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат у Медіацентрі Україна, 18 липня
18 Липня, 2022, 15:04

З початку повномасштабної війни тактика росіян у повітрі змінилась — речник Повітряних сил ЗСУ

З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну окупанти змінили свою тактику у повітрі. Про це розповів під час брифінгу у Медіацентрі Україна речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

«В перший місяць війни це були очевидні повітряні бої, велика кількість застосування авіації, озброєння. Було надзвичайно багато сил та засобів залучено. Зараз противник фактично діє за межами державного кордону України, використовуючи при цьому усі наявні аеродроми, не лише у росії, окупованому Криму, але й аеродроми білорусі», — зазначив  Юрій Ігнат.

За його словами, противник постійно перекидає на територію білорусі авіаційним транспортом озброєння та військову техніку. Використовує місцеві аеродроми для завдання ударів по території України авіаційними ракетами.

«Авіація противника цілодобово патрулює довкола України в повітряному просторі. Це і в акваторії Чорного моря, не наближаючись до острова Зміїний, а також на території росії, білорусі. Також випускаються ракети класу Х-101 з Каспію, що було продемонстровано вчора та позавчора. От власне така тактика дистанційного нанесення ударів зберігається. Противник не входить в зону дії засобів протиповітряної оборони України і завдає, на жаль, цих ударів ракетами. Частину збиває наша протиповітряна оборона. Втім є цілі, які все ж вражають і цивільні об’єкти і, на жаль, гинуть мирні люди», — підсумував Юрій Ігнат.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini