23 Серпня, 2023, 15:28

З початку повномасштабного вторгнення благодійний фонд Razom for Ukraine зібрав понад 100 мільйонів доларів допомоги для України

Благодійному фонду Razom for Ukraine з початку повномасштабного вторгнення вдалося зібрати понад 100 мільйонів доларів допомоги для України. Фонд передав сотні тонн засобів тактичної медицини, медичних препаратів та медикаментів, тисячі дронів, рацій, радіостанцій, пікапів, генераторів, портативних зарядних станцій та інших речей українським захисникам, службам надзвичайних ситуацій, лікарням і госпіталям на загальну суму понад 66 мільйонів доларів.

Під час обговорення в Медіацентрі Україна – Укрінформ співзасновниця благодійного фонду Razom for Ukraine Оля Яричківська зазначила, що кошти збираються за кордоном, в більшості у США.

«У нас є понад 120 тисяч індивідуальних донорів. І донати йдуть від одного долара до одного мільйона і все між тим. І ми максимально хочемо залучати іноземні кошти в різні проєкти, для того, щоб українці далі могли збирати всередині країни на зброю, на те, на що ми не можемо збирати за кордоном», – зазначила вона.

Крім того, за словами Олі Яричківської, фонд намагається економічно підтримувати країну. Зокрема тим, що закупівля товарів максимально здійснюється в Україні.

«Це деякі речі такмеду, зв’язку, все, що можемо знайти, щоб підтримати українські товари українського виробника. Таким чином, допомагаючи нашим захисникам, також намагаємося підтримати українську економіку», – зазначила вона.

Своєю чергою Тарас Гаталяк, координатор програми Razom Heroes в Україні зазначив, що в економіку країни вже інвестували понад один мільйон доларів.

«Ми більше одного мільйона доларів зараз заінвестували в українську економіку, закупивши засоби безперебійного живлення, тактичну медицину. В нас є сухпайки, космічний харч – понад 20 тисяч космічного харчу зараз поставлено на фронт. Це й мобільні лазне-пральні комплекси. Це на загальну суму більш як 1,1 мільйон доларів», – пояснив Тарас Гаталяк.

Водночас Оля Яричківська повідомила, допомогу  фонд передає безпосередньо у руки захиснику, системно, кожного дня, у великих масштабах і для цього налаштована ціла система.

Крім того, співзасновниця фонду, зазначила, що в організації є п’ять напрямків загальної роботи, а також є адвокаційна команда, яка у Вашингтоні займається адвокацією України. 

«В нас є Razom Hospitals, яка займається допомогою медичній сфері в Україні, Razom Relief – робота з цивільним населенням та мінігранти різним громадським організаціям. І головна програма – Razom Heroes, програма допомоги захисникам, яку відкрили одразу 24 лютого, коли почалося повномасштабне вторгнення. Ми вже довезли допомогу захисникам на суму 45 млн доларів у рамках програми Razom Heroes», – зазначила Оля Яричківська.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini