14 Липня, 2023, 14:59

З початку повномасштабного вторгнення 6 тисяч чоловіків намагалися виїхати з України з підробленими документами – ДПСУ

Щоденно в середньому близько 150 осіб, а це переважно чоловіки, українці, віком від 18 до 60 років, отримують відмову в перетині кордону. Оскільки вони не підпадають під ту категорію, кому дозволено перетинати кордон. 

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив Андрій Демченко, речник Державної прикордонної служби України та озвучив кількість порушень перетину кордону з початку повномасштабного вторгнення.

«В пунктах пропуску з підробними документами від початку повномасштабного вторгнення і тих обмежень, які почали діяти на кордоні,  було виявлено близько 6 тисяч осіб. А на «зеленій ділянці» кордону затримано понад 13 тисяч громадян чоловічої статі, які намагалися у незаконний спосіб по «зеленій ділянці» кордону, минаючи пункти пропуску, потрапити за межі України», – зазначив він.

За словами Андрія Демченка, різкого зменшення спроб незаконно перетнути кордон немає. Зокрема вони фіксуються як в пунктах пропуску, коли громадяни намагаються використати підроблені документи, так і поза їхніми межами – на «зеленій ділянці» кордону.

«Такі спроби нами фіксуються, як у пунктах пропуску, коли громадяни намагаються використати підробні документи – і це найбільше фіксується на кордоні з Польщею. Власне і пасажиропотік на кордоні з Польщею один з найбільших через пункти пропуску. І також спроби незаконно перетнути кордон поза межами пунктів пропуску, тобто по «зеленій ділянці» кордону – таких спроб найбільше фіксується на кордоні з Румунією та Молдовою. Хоча в червні місяці все ж таки певне зменшення  спроб фіксувалося у порівнянні з травнем – десь на 28%» – пояснив речник ДПСУ.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini