23 Січня, 2024, 15:40

З початку окупації півострова рф провела в Криму 18 призовних кампаній 

рф провела в тимчасовому окупованому Криму 18 примусових призовних кампаній та призвала щонайменше 45 тисяч кримчан з моменту окупації півострова.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив Володимир Чекригін, заступник голови правління Кримської правозахисної групи.

«Слід зазначити порушення Міжнародного гуманітарного права з боку російської федерації, яке вона здійснює з початку окупації (Криму – ред.). Йдеться передусім про примусовий призов., який не припиняється. З початку окупації вже було проведено 18 призовних кампаній, в рамках яких було призвано щонайменше 45 тисяч кримчан», – зазначив він.

З словами правозахисника, з початку 2022 року окупанти почали приховувати офіційні цифри щодо того, скільки людей вони призивають на строкову службу. Однак, за даними правозахисників, щонайменше 5 тисяч кримчан було призвано й минулого року.

Володимир Чекригін зазначив, що так звана мобілізація в Криму не припинялась і продовжується. Попри те, що точні цифри призовників невідомі, зафіксовано щонайменше 480 загиблих серед кримчан. Однак це лише ті кримчани, яких вдалося ідентифікувати, тому точна цифра може бути набагато більшою.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini