Фото Медіацентр Україна – Одеса: Степан Желясков, заступник начальника відділу використання документів національного архівного фонду інформації, публікації та зовнішніх зв'язків Державного архіву Одеської області
14 Вересня, 2023, 12:44

З початку 2023 року Державний архів Одеської області виконав 4403 запити

Це майже вдвічі більше, ніж за той самий період минулого року. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів Степан Желясков, заступник начальника відділу використання документів національного архівного фонду інформації, публікації та зовнішніх зв’язків Державного архіву Одеської області.

Він розповів, що запити поділяються на такі види: соціально-правового характеру, тематичні, персональні, майнові та запити, які не відповідають профілю документів архіву.

“Станом на 01 вересня 2023 року Державним архівом загалом виконано 4403 запити, з них 2731 – біографічних, 1045 – соціально-правових, 110 – тематичних, 108 – майнових, 58 – генеалогічних та 351 непрофільний запит. У порівнянні з минулим роком, кількість запитів виросла майже вдвічі”, – розповів посадовець.

За профілем витребуваних документів найбільш поширеними є запити соціально-правового характеру стосовно витребування інформації про: реєстрацію актів цивільного стану, трудовий стаж, заробітну плату, освіту, нагородження, перебування на окупованій території, участь у бойових діях, примусове вивезення, реєстрацію проживання, репресії та інше.

Він додав, що багато запитів надходять з–за кордону. Найбільше таких запитів надходять з США, Німеччини та Ізраїлю.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini